Ľudia ľuďom


Rehabilitácia v Adeli centre

Dievča z Ukrajiny , rehabilitácia v centre Adeli, Piestany.

Overchuk Elizaveta. Odidenec z Ukrajiny, Kijevska obec. Lisa má teraz 4 roky. Narodila sa predčasne v 26. týždni s hmotnosťou 980 gramov.  Diagnóza: GMFS IV, spastická diplégia nôh, kontraktúry nôh.  Sama nesedí, nestojí, nechodí, len s podporou.   psycho- vývoj.  Hovorí: mama, otec, daj, som, bibi, uf a iné zvuky.  Pravidelne som masírovala od 6.mesiaca, pohybovú rehabilitáciu každé 3 -4 mesiace, naťahovanie svalov, senzorickú integráciu, masáž a rozvoj rúk, plávanie vrátane plávania pod vodou. Nosí ortézy.  Vertikalizuje sa denne – 1-2 hodiny vo vertikalizéri, domace cvičenije. Na udržanie dynamiky vývoja je potrebná neustála rehabilitácia, teraz zbierame na rehabilitáciu v centre Adeli, Piestany na jar 2023.


https://www.ludialudom.sk/vyzvy/14290